Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
German (Deutsch)
English (en-GB)

Objevte klenoty Krkonoš: Turistické trasy Harrachova a Krkonoš pro každé roční období

V srdci malebných Krkonoš se nachází Harrachov, místo, které přitahuje milovníky přírody a turistiky svou rozmanitostí a krásou v každém ročním období. Harrachov není jenom o skocích na lyžích a sklárně, ale je to také výchozí bod pro nesčetné turistické trasy, které lákají k prozkoumání tajemného půvabu krkonošské přírody. Ať už jste nadšený pěší turista hledající nové výzvy, rodina s dětmi v touze po nenáročných procházkách nebo jedinec hledající klid a mír v objímání přírody, Harrachov a jeho okolí nabízí to pravé pro každého.

Turistické trasy v Harrachově a Krkonoších pro všechny

Krásy Krkonoš jsou přístupné každému, kdo má chuť vydat se na cestu. Od mírných vycházkových tras přes historická místa až po náročné horské výšlapy, které testují vaše limity a odmění vás nezapomenutelnými výhledy. V této sekci vám představíme vybrané trasy, které jsou symbolem pěší turistiky v Krkonoších, a ukážeme, že tento horský ráj nabízí něco pro každého.

Lehké pěší trasy

Procházka k Mumlavskému vodopádu

Jedna z nejpopulárnějších tras pro všechny včetně rodin s dětmi a seniorů. Cesta vede z Harrachova přes lesní cesty až k impozantnímu vodopádu. Na trase jsou informační tabule, které vám přiblíží místní přírodu a historii.

Mumlavský vodopád
Čertovo jezero

Okruh kolem Čertova jezera

Čertovo jezero, ležící na polské straně Krkonoš, je snadno dostupné i pro méně zdatné turisty. Tato krátká trasa nabízí kouzelné výhledy na jezero a okolní lesy.

Naučná stezka Tři iseriny

Jedná se o lehkou a bezpečnou trasu, která vede kolem krystalicky čisté říčky Jizerky. Cesta je lemována informačními tabulemi, které představují místní flóru a faunu.

Naučná stezka Tři iseriny kolem řeky Jizerky
Řeka Jizerka

Harrachov - Rýžoviště - Jizerka

Tato trasa vás zavede přes klidné lesní cesty a louky, kde můžete obdivovat krásu krkonošské přírody. Jizerka, s jejími tradičními dřevěnými chalupami, je ideálním místem pro odpočinek a občerstvení.

Trasy pro zkušené turisty

Hora Sněžka vyfocená z Liščí Hory

Výstup na Sněžku

Sněžka, nejvyšší hora České republiky, je pro mnohé turisty tou pravou výzvou. Výstup není technicky náročný, ale vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Nahoře na vás čekají dechberoucí výhledy na Česko i Polsko.

Po hřebeni od Sněžky do Špindlerova Mlýna

Pro milovníky horských výšlapů nabízí tato trasa neopakovatelné výhledy na nejvyšší vrcholy Krkonoš. Přestože je trasa náročnější, zastávky na horských chatách vám umožní dostatečně odpočinout.

Špindlerův Mlýn
Pančavský vodopád

Trasa přes Labský důl

Pro opravdové dobrodruhy nabízí tato trasa náročný terén s dechberoucími výhledy na Labský vodopád a divokou přírodu Krkonoš.

Kombinace turistiky s relaxací

Po náročném dni plném objevování skrytých krás Harrachova a Krkonoš se nabízí ideální možnost regenerace těla i mysli v našem wellness

Přednosti pěší turistiky v Harrachově a Krkonoších

Harrachov: Brána do Krkonoš

Harrachov, perla mezi horskými středisky, představuje ideální výchozí bod pro objevování nekonečných krás Krkonoš. Se svou strategickou polohou nabízí přístup k široké škále turistických tras, od lehkých procházek po okolí po náročné výšlapy na horské vrcholy, které odmění každého turistu dechberoucími výhledy a nezapomenutelnými zážitky.

Proč vybrat Harrachov

Harrachov je výjimečný svou rozmanitostí – není zde jen o skocích na lyžích či výrobě skla, ale také o bohatství přírodních krás a turistických tras, které jsou jako stvořené pro pěší turistiku. Od malebných údolí s čistými horskými potoky, přes zelené lesy plné ticha, až po skalní vyhlídky s panoramatickými výhledy na krkonošské hřebeny – Harrachov a jeho okolí nabízí nekonečné možnosti pro každého, kdo si přeje strávit čas aktivně v přírodě.

Rozmanitost turistických tras

Pěší turistika v Harrachově a jeho okolí je jako stvořená pro odpočinek duše i těla. Nejenže nabízí únik před každodenním stresem, ale také příležitost nabrat novou energii a inspirovat se krásou přírody. Harrachov poskytuje bezpočet tras pro pěší turistiku, které uspokojí jak hledače dobrodružství, tak ty, kteří preferují klidné procházky v přírodě. Každá stezka nabízí unikátní výhledy, přírodní zajímavosti a kultovní místa, která vás přenesou do jiného světa.


Ať už jste začátečník nebo zkušený turista, Harrachov vám nabídne trasy přesně podle vašich představ. Pro rodiny s dětmi jsou zde připraveny lehké trasy s minimem převýšení, vedoucí krásnou přírodou a nabízející zajímavosti, které zaujmou malé i velké. Pro zkušenější turisty jsou k dispozici náročnější trasy vedoucí na vrcholky hor s nezapomenutelnými výhledy na okolní krajinu.

Pěší turistika v Krkonoších v zimě

Magie zimní pěší turistiky

Zima v Krkonoších přináší do krajiny kouzelnou proměnu, kdy se zelené svahy a lesy oblékají do bílého zimního kabátu, vytvářející tak dechberoucí scenérie pro pěší turistiku. Harrachov a jeho okolí se v zimních měsících mění v dokonalé místo pro milovníky zimních procházek, nabízející bezpečné a značené trasy, které vedou skrz zasněžené lesy a zamrzlé vodopády.

Bezpečnost na prvním místě

Zimní turistika vyžaduje speciální přípravu a opatrnost. Doporučujeme se vybavit vhodným oblečením, které vás ochrání před chladem, a kvalitními botami s protiskluzovou podrážkou. Nezapomeňte také na čelovku, teplé rukavice a čepici. Vždy sledujte aktuální počasí a lavinové zpravodajství, abyste své výlety mohli plánovat bezpečně.

Proč zkusit zimní turistiku

Zimní pěší turistika v Krkonoších nabízí jedinečnou příležitost zažít ticho a klid zimní přírody, kdy sníh tlumí všechny zvuky a vy se můžete cítit jako v jiném světě. Pohled na zasněžené hory a lesy je zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Jak se připravit na zimní výlety

• Plánování trasy: Využijte turistické mapy a aplikace pro plánování trasy s ohledem na aktuální počasí a fyzickou kondici.

• Výběr vybavení: Kromě teplého oblečení nezapomeňte na trekové hole, které vám pomohou udržet stabilitu na sněhu a ledu.

• Informovanost: Před výpravou zkontrolujte lokální informace o počasí a možných rizicích na trase.


Při výběru trasy nezapomeňte, že zimní podmínky mohou být nepředvídatelné, a proto je vždy důležité být připraven na různé situace. Zimní Krkonoše jsou fascinujícím světem, který stojí za to objevovat