Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
German (Deutsch)
English (en-GB)

Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády jsou jednou z nejkrásnějších přírodních atrakcí v Harrachově a širokém okolí. Nacházejí se na řece Mumlava, která pramení v Krkonoších a protéká malebným údolím. Vodopády dosahují výšky až 10 metrů a jsou obklopeny hustým lesem, což vytváří působivou a klidnou atmosféru.


Co můžete u Mumlavských vodopádů zažít?


  • Turistika:Mumlavským vodopádům vede několik dobře značených turistických stezek, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Trasa není náročná a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.
  • Fotografování: Mumlavské vodopády jsou ideálním místem pro fotografy díky své kráse a fotogenickému prostředí. Můžete zde zachytit nejen vodopády, ale i okolní přírodu v různých ročních obdobích.
  • Relaxace: Poslech šumění vody a klidná atmosféra lesa jsou ideální pro relaxaci a odpočinek. Můžete si zde udělat piknik nebo si jen tak posedět a vychutnat si krásu přírody.


Praktické informace


  • Přístupnost: Mumlavské vodopády jsou snadno dostupné z centra Harrachova pěšky nebo na kole.
  • Sezónní zajímavosti: Každé roční období přináší jiné kouzlo. Na jaře a v létě můžete vidět Mumlavské vodopády v plné síle, na podzim se zde mění barvy listí a v zimě mohou být zamrzlé, což vytváří fascinující ledové útvary.


Mumlavské vodopády jsou ideálním místem pro milovníky přírody a turistiky, kteří hledají krásu a klid v srdci Krkonoš. Navštivte je a objevte kouzlo tohoto přírodního skvostu.