Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
German (Deutsch)
English (en-GB)

Harrachovská sklárna

Harrachovská sklárna je jednou z nejstarších skláren v České republice, s tradicí sahající až do roku 1712. Navštívit tuto sklárnu je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o tradičním sklářském řemesle a zažít jedinečnou atmosféru výroby skla.


Co můžete v Harrachovské sklárně zažít?


Prohlídky sklárny: Navštivte provozní část sklárny, kde uvidíte skláře při práci. Sledujte celý proces výroby skla od roztavení suroviny až po finální úpravy výrobků.

Sklářské muzeum: Muzeum nabízí bohatou sbírku historických i současných skleněných výrobků. Zde se dozvíte o historii sklárny a vývoji sklářského řemesla.

Interaktivní dílny: Pro ty, kteří si chtějí výrobu skla vyzkoušet na vlastní kůži, jsou k dispozici interaktivní dílny. Můžete si vyfoukat vlastní skleněný výrobek pod vedením zkušených sklářů.

Obchod se sklem: Navštivte obchod přímo v areálu sklárny, kde si můžete zakoupit originální skleněné výrobky jako suvenýry nebo dárky.


Praktické informace


Otevírací doba: Harrachovská sklárna je otevřena celoročně, ale otevírací doba se může měnit v závislosti na sezóně. Doporučuje se zkontrolovat aktuální informace na oficiálních stránkách sklárny před návštěvou.

Vstupné: Prohlídky sklárny a muzea jsou obvykle zpoplatněny, ale ceny jsou přiměřené a často se nabízejí slevy pro děti, studenty a seniory.

Dostupnost: Sklárna se nachází v centru Harrachova a je snadno dostupná pěšky, autem nebo veřejnou dopravou.


Navštívit Harrachovskou sklárnu je nejen poučné, ale také zábavné. Ať už jste nadšenec do historie, milovník skla, nebo jen hledáte zajímavou aktivitu na dovolenou, sklárna v Harrachově vám nabízí jedinečný zážitek.