Czech (Čeština)
Czech (Čeština)
German (Deutsch)
English (en-GB)

Cyklistika v Harrachově

Harrachov, malebné městečko v Krkonoších, je známé nejen svými zimními sporty, ale také skvělými možnostmi pro cyklistiku. Ať už jste začátečník, rodina s dětmi, nebo zkušený biker hledající výzvu, Harrachov vám nabídne pestré cyklotrasy, které vás zavedou do srdce nádherné krkonošské přírody. Jedním z nejlepších míst, odkud začít své cyklistické dobrodružství, je Čertova hora.


Čertova hora: Výchozí bod pro všechny cyklisty


Čertova hora je oblíbeným místem pro cyklisty díky své rozmanitosti tras. Z centra Harrachova vás na vrchol vyveze lanová dráha, což vám umožní šetřit síly na samotnou jízdu a užít si naplno krásy Krkonoš.


Trasy pro rodiny s dětmi


Pokud vyrážíte na kolo s rodinou, určitě oceníte méně náročné trasy, které Čertova hora nabízí. Tyto trasy jsou ideální pro pohodové výlety, kde si můžete užít přírodu bez zbytečné námahy. Mírné svahy a dobře značené stezky zajistí, že se neztratíte a můžete se plně soustředit na krásy okolí.


Výzvy pro náročné bikery


Pro ty, kteří hledají něco náročnějšího, jsou k dispozici trasy plné adrenalinu. Horská cyklistika na Čertově hoře nabízí strmé stoupání a sjezdy, které prověří vaše schopnosti a fyzickou kondici. Tady si přijdou na své především zkušení cyklisté, kteří mají rádi rychlost a technické úseky.


Krkonošská příroda na dosah


Bez ohledu na to, kterou trasu si vyberete, všechny vás zavedou do nádherné krkonošské přírody. Zdejší lesy, louky a panoramatické výhledy vás uchvátí svou krásou. Každý výlet na kole se tak stává nezapomenutelným zážitkem, který vás naplní energií a radostí z pohybu.


Doporučené vybavení a bezpečnost


Před vyražením na cyklotrasu je důležité mít správné vybavení. Kvalitní horské kolo, helma a vhodné oblečení jsou základem. Nezapomeňte také na dostatek vody a malou lékárničku. Bezpečnost je na prvním místě, a proto vždy dodržujte pravidla silničního provozu a respektujte ostatní cyklisty a pěší turisty.


Harrachov a jeho okolí nabízí nepřeberné možnosti pro cyklistické výlety, ať už hledáte klidné rodinné trasy nebo náročné horské výzvy. Čertova hora je ideálním výchozím bodem, který vám umožní objevit krásy Krkonoš z pohodlí vašeho kola. Vydejte se na cestu a zažijte dobrodružství, které vám přinese nezapomenutelné zážitky a příjemnou únavu z pohybu na čerstvém vzduchu.

Cyklovýlet 17,3 km na kole trasou
Čertova hora - Janova skála - Studenov - Ručičky - Rýžoviště - Harrachov lanovka